Workcamp – relacja Natalii

27-08-2019

Zapraszamy Was do przeczytania relacji z wyjazdu na workcamp. Natalia to lokalna wolontariuszka współpracująca z naszym Stowarzyszeniem. Wkrótce – wolontariuszka Programu ERASMUS+ Wolontariat Europejski. Działa, rozwija się. Jest wspaniała!

 

 

Hej! Mam na imię Natalia, jestem lokalną wolontariuszką w Stowarzyszeniu Polites. 

Na początku sierpnia pojechałam na antyfaszystowsko- feministyczny workcamp w Niemczech. Został on zorganizowany przez Inicjatywę na Rzecz Miejsca Pamięci na Terenie Byłego Obozu Koncentracyjnego Uckermark (Initiative fur einen Gedenkort chemaliges KZ Uckermark). Przez dziesięć dni wykonywałam różne prace mające na celu upamiętnienie więźniarek byłego obozu koncentracyjnego dla młodzieży. 

Ustawiałam tablice informacyjne, kosiłam trawę, wyrywałam chwasty, zaznaczałam główną drogę obozową. 

Uczestniczyłam także w różnego rodzaju warsztatach i dyskusjach. Spotykałam się z osobami ocalonymi, a także z członkami ich rodzin. 

Workcamp był dla mnie niesamowitym doświadczeniem. Zajmowałam się trudnymi tematami, jednak wiedziałam, że moja praca tam, była czymś bardzo potrzebnym dla społeczeństwa. Uckermark jest miejscem, którego nigdy nie powinniśmy zapomnieć. 

Jestem bardzo wdzięczna Politesowi, że wysłał mnie na ten projekt. Stowarzyszenie Polites to organizacja, która daje możliwość rozwoju, poszerza horyzonty i sprawia, że świat jest trochę lepszym miejscem.