Zespół

Koordynatorami Akademii są Szymon Osowski i Anna Graczyk, a partnerami Fundacja Stefana Batorego wraz z zespołem ekspertów i ekspertek oraz  Stowarzyszenie POLITES.

Szymon Osowski – jestem szczecinianinem, prawnikiem związanym z Siecią Obywatelską Watchdog Polska od 2007 roku, a od 2010 prezesem stowarzyszenia. Na co dzień przyglądam się tworzeniu prawa w obszarze jawności i praw obywatelskich. Zajmuję się informacją publiczną, funduszami sołeckimi i prawnymi aspektami działania administracji. Od 2012 roku jestem notowany w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce (w 2014 roku – zająłem 9 miejsce), publikowanym przez Dziennik Gazeta Prawna. Od 3 lat wspiera uczestników i uczestniczki akcji Masz Głos w północno-zachodniej Polsce.

Anna Graczyk – Osowska  – jestem prezeską Stowarzyszenia POLITES, specjalistką ds. wolontariatu oraz stypendystką Fundacji Roberta Boscha i Federalnej Centrali Kształcenia Politycznego „Kształtować Europę – kształcenie polityczne w akcji”. Jako trenerka organizacji pozarządowych oraz programu ”Betzavta – Demokracja, Równość, Poszanowanie Praw Człowieka” prowadzę treningi i szkolenia, których celem jest refleksja nad wartościami, jakie niesie ze sobą demokracja w życiu codziennym. Moją pasją jest łączenie – ludzi, pomysłów i energii oraz wydobywanie potencjału tkwiącego w człowieku i w zespołach.

Joanna Załuska – jestem dyrektorką programu Masz Głos, Masz Wybór w Fundacji im. Stefana Batorego, koordynowałam jego 11 edycji. Między 2001 a 2007 byłam ekspertką programu RITA Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. W latach 1989–1990 pracowałam w Komisji Samorządu Terytorialnego w Komitecie Obywatelskim przy Lechu Wałęsie. Jestem absolwentką Instytutu Historii Uniwersytetu Warszawskiego.