Aktywni żyją ciekawiej – Living active is more attractive

Aktywnym być!

 

Nasze cztery wolontariuszki europejskie Programu Erasmus+, Anna z Węgier, Sali z Gruzji, Olya z Ukrainy, Metaxia z Cypru, zdecydowały się wyjść naprzeciw potrzebom lokalnej młodzieży i zrealizować warsztaty w temacie zdrowia, odżywiania, sportu… i kreatywności. Tak powstał projekt Aktywni żyją ciekawiej – Living active is more attractive.

W sobotę 28 kwietnia 2018 roku odbyło się pierwsze spotkanie wolontariuszek i młodzieży – i było okazją do poznania się. Tego samego dnia Paulina i Rafał z Fundacji Motywacja i Działanie przeprowadzili warsztaty o tym, w jaki sposób można spędzać czas wolny, łamali stereotypy dotyczące diet i zachęcali do bycia aktywnym wink Drugiego wyszliśmy w plener, aby na świeżym powietrzu robić zdjecia, które oddają ducha aktywności. Efektem tej outdoorowej akcji jest wystawa zdjęć, której prezentacja odbyła się na Spotkaniu pod Platanami 2018. Kto widział? 

Dodatkowo, w niedzielę robiliśmy także koszulki z nadrukami i projekty ulotek promujących zdrowy styl życia. Uczestnicy i uczestniczki warsztatów mogli dać się ponieść swojej wyobraźni. Rezultaty są kolorowe i pokrywają się z naszym POLITESowym motto: Aktywni żyją ciekawiej! 

Galeria zdjęć: 

1. warsztaty 28 i 29 kwietnia 2018 roku 

2. Spotkanie pod Platanami 2018

Projekt jest finansowany ze środków Miasta Szczecin w ramach Programu mikroDOTACJE