Co dobrego można zrobić w Szczecinie? – aktualne oferty wolontariatu

Jako wolontariusz/-ka możesz pomagać w lekcjach, grać z osobą samotną w chińczyka, zostać ratownikiem żywności w Jadłodzielni czy uczyć seniorów języka angielskiego.

Przedstawiamy aktualne oferty wolontariatu w Szczecinie.

Nie zapominajcie zaglądać też na MAPA WOLONTARIATU  oraz do grupy WOLONTARIAT W SZCZECINIE

W sprawie ofert wolontariatu prosimy o kontakt z Centrum Wolontariatu lub bezpośrednio z osobami podanymi do kontaktu w ofertach.

 

Oferty wolontariatu

stałe

W ramach programu Pierwsza Pomoc w Lekcjach szukamy wolontariuszy, którzy mogą pomóc uczniom w nadrobieniu zaległości z przedmiotów:

polski i matematyka

Natalia z III klasy szkoły podstawowej

matematyka i chemia

Klaudiusz I klasa technikum

Dominika z III klasy gimnazjum

język niemiecki

Patryk z  III klasy gimnazjum 

Klaudia z I klasy technikum

język angielski

Nikola z II klasy gimnazjum 

matematyka

Dominika z III gimnazjum 

Adam IV klasa szkoły podstawowej – ogólne trudności ze wszystkimi przedmiotami

Zajęcia odbywają się w naszej siedzibie => ul. Dworcowa 19/205 raz w tygodniu – 1 godz. zegarowa, dni i godziny do ustalenia z wolontariuszem. 

 

Rodzina zastępcza o charakterze pogotowia opiekuńczego zajmuje się dziećmi zabranymi z niebezpiecznego otoczenia. Dzieci jest obecnie siedmoro i są w różnym wieku – od niemowlaka do 6-latka. Rolą placówki jest zapewnienie dzieciom podstawowych potrzeb oraz bezpieczeństwa i ciepła rodzinnego. Placówka potrzebuje wsparcia wolontariuszy w zakresie opieki nad dziećmi w godzinach porannych (do 12:00). 

 

Fundacja OtoJa  działa na rzecz dzieci, młodzieży i innych osób – niepełnosprawnych, osieroconych i z rodzin ubogich; udziela pomocy domom dziecka, szpitalom i placówkom medycznym.

Fundacja szuka wolontariusza/wolontariuszki do pomocy przy prowadzeniu sekretariatu. W ramach wolontariatu oferuje mini wewnętrzne szkolenia oraz wystawia list referencyjny. Więcej informacji udziela Karolina Szwajcer pod adresem      e-mail: szwajcer.fundacjaotoja@gmail.com 

 

Jadłodzielnia Szczecin potrzebuje rąk do pracy! Można być ratownikiem żywności lub opiekunem Jadłodzielni. Chcecie wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu pod nr telefonu 574 365 920 lub e-mail jadlodzielnia@onet.pl 

 

Towarzystwo Walki z Kalectwem oddz. Szczecin poszukuje wolontariusza, który chciałby prowadzić zajęcia z języka angielskiego (ul. Wielkopolska) dla seniorów. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Magdaleną Matuszewską pod adresem e-mail: marketing.matuszewska@gmail.com

 

Oferty indywidualne 

Pan Maciej porusza się na wózku inwalidzkim. Od poniedziałku do piątku musi dotrzeć z Placu Rodła do miejscu stażu (Powstańców Wielkopolskich – Pomorzany).  Potrzebuje pomocy i asekuracji wolontariusza w komunikacji miejskiej rano między godz. 7:00 a 7:30  i w powrocie ok. 15:00 z Pomorzan na Plac Rodła. 

Pani Monika ma 35 lat i od urodzenia choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Skończyła studia ekonomiczne i prowadzi małe biuro rachunkowe w domu. Nie lubi się nudzić. Mieszka razem z rodzicami na Warszewie, blisko lasu i lubi często spacerować po okolicy. Lubi również pospacerować po Jasnych Błoniach lub bulwarach. Chodzi też do kina lub robi czasem zakupy w galerii. Na co dzień porusza się na wózku elektrycznym i jest samodzielna, ale szuka wolontariuszki, która może spędzić z nią trochę czasu, porozmawiać, wyjść na spacer, pojechać do miasta.

Pani Maria w sędziwym wieku czasami ma problemy z pamiecią, od poniedziałku do czwartku ma opiekę rodziny. Jednak w piątek, sobotę i niedzielę jest sama, dlatego potrzebowałaby pomocy wolontariuszki, która mogłaby spędzić z nią trochę czasu. Pani Maria mieszka w pobliżu Placu Rodła. 

Pani Elżbieta jest osobą niepełnosprawną, porusza się o kulach. Od czasu do czasu potrzebowałaby pomocy wolontariusza/y w sprzątaniu mieszkania, myciu okien, odkurzaniu. Pani Elżbieta mieszka na Pomorzanach. 

Polski Związek Niewidomych koło Prawobrzeże

Polski Związek Niewidomych koło Prawobrzeże poszukuje pilnie wolontariusza dla Łukasza (os. Bukowe). Łukasz ma dziecięce porażenie mózgowe i jest niewidomy. Zdarzają się rzadkie ataki padaczki. Pomoc polegałaby spędzeniu czasu, rozmowie. Łukasz jest bardzo kontaktowy, rozmowny, zadaje zagadki. Pani Alina (mama Łukasza) jest bardzo otwarta. Co do godzin to już zależy od wolontariusza. Wystarczy nawet godzina. Dla mamy to już jest wiele, mogłaby wtedy mieć chwilę dla siebie, poczytać lub wyjść z domu. Nie zostawi wolontariusza od razu z Łukaszem na sam. Łukasz i wolontariusz muszą się do siebie przyzwyczaić i trochę poznać. Po jakimś czasie jeśli będzie czuł się na siłach to wtedy dopiero Pani Alina będzie chciała wyjść chociaż na godzinę z domu.

 

Pani Wiesława (os. Słoneczne) jest osobą niedowidzącą, samotną,  potrzebuje wolontariusza, który mógłby jej czasami poczytać i spędzić trochę czasu.