Spotkanie online: Jak skuteczniej pomagać innym?

Zapraszamy serdecznie do udziału w spotkaniu online Jak skuteczniej pomagać innym?, które odbędzie się 20 maja 2020 o godzinie 17:00.

Mamy czas pandemii. Wolontariusze są w stanie gotowości. Zakupy seniorom, oczywiście! Sztab maseczkowy, szyjemy! Pomaganie napędza. Działa jak adrenalina, która pobudza wytrwałość i gotowość do działania.
Ale czy zastanawiałaś/eś się co czujesz, kiedy emocje powoli opadają? Kiedy odczuwasz, że przychodzi zmęczenie i zmniejsza się Twoja wydajność? Co się dzieje się w Tobie, że ludzie z którymi lubiłaś/eś działać zwyczajnie zaczynają Cię złościć? Albo kiedy orientujesz się, że przez ostatnie tygodnie Ty pomagałaś/eś innym, a Twoje osobiste problemy narastały…

Jesteś odpowiedzialna/ny dlatego chcesz dotrzymać zobowiązania jakiego się podjęłaś ale zaczyna brakować satysfakcji i sił. Jak zatem zadbać o siebie by móc skutecznie pomagać innym? Jak wolontariusz pomagacz – może wskrzesić w sobie motywację i ponownie ruszyć do działania?

Na te i inne pytania odpowie Karolina Flacht z Fundacji Motywacja i Działanie. Przez 7 lat koordynowała dwa Lokalne Centra Wolontariatu. Na co dzień psychoterapeutka swojej ulubionej dziedziny, uzależnień. Terapeuta Motywujący Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej. W czasie pandemii pracuje jako osoba w telefonie pomocy psychologicznej udzielająca pomocy i wsparcia mieszkankom i mieszkańcom naszego województwa.

Korzystamy z platformy CLICKMEETING i obowiązuje nas limit uczestników/uczestniczek. Obowiązuje zasada – kto pierwszy, ten korzysta ze spotkania 🙂 Osoby, które wypełnią formularz otrzymają link do spotkania drogą mailową. Formularz: https://bit.ly/3bwBYVW.

Spotkanie organizowane jest w ramach Programu Korpus Solidarności.