Szczeciński nieWielki Festiwal Wolontariatu – WOLOGRA

Zapraszamy Szkolne Kluby Wolontariusza i grupy uczniów z klas szóstych szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  wraz z opiekunami do udziału w Szczecińskim nieWielkim Festiwalu Wolontariatu, który odbędzie się w dniach 7-9 czerwca 2017.  

Dzień poświęcony młodzieży to 9 czerwca 2017 (piątek)

kiedy to rozegra się WOLOGRA – gra miejska.

Stawka gry jest wysoka – to trochę lepszy świat, pełen zrozumienia, wzajemnego wsparcia i pomocy potrzebującym. Poznajcie czym zajmują się i z czym zmagają szczecińskie organizacje.  Zdobądźcie wiedzę i postarajcie się sprostać społecznym wyzwaniom.

WOLOGRA wzywa!

Gra rozpocznie się o godz. 10.00 w siedzibie Stowarzyszenia POLITES (Dworcowa 19/205) i potrwa do godz. 15.30. Grupy  korzystając z mapy wolontariatu odwiedzą kilka miejsc (organizacje pozarządowe, instytucje), które potrzebują pomocy i wsparcia wolontariuszy.

Każda grupa musi posiadać 1 telefon z dostępem do internetu.

Zadaniem  graczy będzie:

– oznaczenie dotarcia do miejsca w mediach społecznościowych ( check in i publikacja zdjęcia)

– zapoznanie się ze specyfiką działalności danej organizacji

–  fotograficzna/ filmowa dokumentacja wizyty

– wykonanie misji specjalnej – pytanie/zadanie/wyzwanie. Za odpowiedzi na pytania, wykonanie zadania przedstawiciele organizacji będą przyznawać punkty.

Główną nagrodą dla zwycięskiego zespołu są warsztaty cyrkowe (pedagogika cyrku).

Aby zgłosić grupę wypełnij formularz.

Ilość zespołów, które wezmą udział w grze jest ograniczona. O zakwalifikowaniu się do udziału w grze decyduje kolejność zgłoszeń.