Zanim podejmiesz decyzję o byciu wolontariuszem/ wolontariuszką zastanów się:

1. Czy masz czas? Czy w ciągu tygodnia, pomiędzy swoimi codziennymi zajęciami, masz wolny czas żeby zaangażować się w wolontariat. W zależności od Twoich predyspozycji czasowych może to być wolontariat akcyjny lub systematyczny.

2. Co chcesz robić? Czy chcesz pomagać dzieciakom czy osobom starszym, organizacjom pozarządowym czy instytucjom publicznym, działać w sferze kultury, wspierać organizacje opiekujące się zwierzętami? Pamiętaj: Jako wolontariusz/ka możesz robić to, co naprawdę lubisz!

3. Czego chcesz się nauczyć? Czy chcesz nauczyć się jak mądrze bawić się z dziećmi, czy raczej jak fachowo pomagać osobom starszym, a może zależy Ci na tym, aby zdobyć doświadczenie w pracach biurowych lub w organizowaniu wydarzeń?

4. Jaką wiedzą chcesz się podzielić? Wiesz, jak zrobić kampanie promocyjne? Albo jak zorganizować ciekawie wolny czas dzieciakom? A może potrafisz redagować lub tłumaczyć teksty? Dzielenie się wiedzą tak naprawdę ją pomnaża!

5. Gdzie chcesz działać?  Jako wolontariusz możesz naprawdę wiele zadziałać i to w różnych dziedzinach. Aktualne oferty wolontariatu znajdziesz: 

⇒ na MAPIE WOLONTARIATU 

⇒ w grupie na FB "Wolontariat w Szczecinie" 

⇒ w naszych Aktualnościach

6. Zapisz się na warsztat pn. „Wolontariat w pierwszych krokach”. Aktualne terminy tego warsztatu wraz z formularzem zgłoszeniowym zawsze znajdziesz na naszej stronie internetowej.

7. Przyjdź na warsztat i rozmowę z pracownikami Centrum Wolontariatu i dowiedz się więcej! 

 

 

Przyjdź do nas! Regionalne Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu POLITES serdecznie zaprasza!