Jeśli chcą Państwo skorzystać ze wsparcia wolontariuszy prosimy, by zarejestrowali się Państwo na stronie mojwolontariat.pl i tam umieścili swoje oferty wolontariatu.

Zarówno wolontariusze, jak i podmioty które maja przeszkolonych koordynatorów wolontariatu otrzymają od nas numery PIN, które będą informować innych użytkowników o współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu.

Jeśli w Państwa placówce pracuje przeszkolony koordynator, prosimy o kontakt telefoniczny bądź mejlowy w celu uzyskania numeru PIN.

Zapraszamy również do indywidualnych konsultacji organizacje/ instytucje, które dopiero chcą rozpocząć współpracę z wolontariuszami. Jeśli nie mają Państwo przeszkolonego koordynatora pracy wolontariuszy zapraszamy na szkolenie „Zarządzanie wolontariuszami”, które organizujemy kilka razy do roku. Informacje o terminach szkoleń są dostępne na naszej stronie internetowej na kilka tygodni przed planowanym szkoleniem.

Aby usprawnić przepływ informacji między wolontariuszami, a organizacjami/instytucjami chcącymi z nimi współpracować RCW stworzyło  również grupę na FB „Wolontariat w Szczecinie”, gdzie umieszczane są oferty wolontariatu, zwłaszcza akcyjne. Zapraszamy do dołączania do niej i dodawania ofert.