Zadziałaj dobrze w Szczecinie – aktualne oferty wolontariatu w mieście

⇒Świetlica Środowiskowa Wesoła Chatka (al. Wojska Polskiego 63)

Zadaniem świetlicy jest stworzenie dzieciom możliwości spędzania aktywnie czasu wolnego oraz pomoc w nauce. Wolontariusze mogliby spełniać się  w tych działaniach.
Macie pytania odnośnie tej oferty wolontariatu?

Prosimy o kontakt z Kamilą Zdunek: tel. 514 231 320, e-mail: wesola.chatka@op.pl
 

 ⇒Jadłodzielnia Szczecin  ul. Żółkiewskiego 4

potrzebuje rąk do pracy cały rok! Można być ratownikiem żywności lub opiekunem Jadłodzielni. Wystarczą chęci, trochę wolnego czasu Chcecie wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu pod nr telefonu 

574 365 920 lub e-mail jadlodzielnia@onet.pl 

=> Fundacja Promocja Zdrowia poszukuje wolontariusza/wolontariuszki do pomocy w przygotowaniu do matury z j. polskiego, j. angielskiego, matematyki i WOSu dla Agaty. Nie trzeba być nauczycielem, nie jest konieczne posiadanie certyfikatów. Wystarczy pasja do nauki i sympatia dla ludzi. 

Spotkania będą się odbywać trzy razy w tygodniu, jedno trwa około dwóch godzin. Zajęcia będą się odbywać w domu Agaty w Centrum Szczecina – okolice ul. Kołłątaja. Dni i godziny do ustalenia. 

W sprawie oferty wolontariatu można się kontaktować pod nr tel. 509 955 262

⇒ Rodzina zastępcza o charakterze pogotowia opiekuńczego zajmuje się dziećmi zabranymi z niebezpiecznego otoczenia. Dzieci są w różnym wieku – od niemowlaka do 6-latka. Rolą placówki jest zapewnienie dzieciom podstawowych potrzeb oraz bezpieczeństwa i ciepła rodzinnego. Placówka potrzebuje wsparcia wolontariuszy w zakresie opieki nad dziećmi. Dni i godziny dostosowane będą do możliwości ochotnika. Osoby, które chcą pomóc prosimy o kontakt: biuro@polites.org.pl, pod numerem tel / 91 450 11 46. 

=> Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości ul. Bulwar Gdański 31 (za Mostem Długim i Przychodnią Portową po prawej stronie)
Siostry prowadzą stołówkę oraz noclegowinię (zimą) dla osób bezdomnych. W domu sióstr znajdują także tymczasowe miejsce zamieszkania osoby chore, bniepełnosprawne, osoby uzależnione od alkoholu czy narkotyków. Siostry zapewniają im schronienie i leczenie, pozwalają dojść do siebie, dają czas na znalezienie pracy, podjęcie terapii czy znalezienie innej pomocy specjalistów. 

Aktualnie potrzebna jest pomoc ochotników przy rozdawaniu posiłków dla osób bezdomnych i ubogich we wtorki i piątki po 15:30 (o 15:00 jest modlitwa).

W noclegowni prowadzony jest remont, po jego zakończeniu przydadzą się silne ręcę do pomocy w noszeniu mebli. 
Przełożoną Sióstr Misjonarek Miłości w Szczecinie jest siostra Dyzma. Jeśli interesuje Was ten wolontariat prosimy o kontakt z siostrami pod nr tel. 91 462 45 03.

 

Indywidualne oferty wolontariatu na rzecz osób starszych:

Osoby, które chcą pomóc prosimy o kontakt: biuro@polites.org.pl, pod numerem tel / 91 450 11 46, a najlepiej odwiedzić Stowarzyszenie POLITES, ul. Dworcowa 19/205.

  • Pani Irena mieszka na os. Majowym, jest osobą leżącą. Potrzebowałaby pomocy wolontariusza w przemieszczaniu się z łóżka na wózek i z powrotem (ma podnośnik). A także w drobnych pracach domowych – przygotowanie i podgrzanie prostego posiłku, zrobienie herbaty, zakupy. Czas wolontariatu zależy od możliwości ochotnika. 
  • Pan Leszek ma ograniczoną możliwość poruszania się. Opiekuje się nim żona, ale kilka razy w tygodniu pracuje. Pan Leszek potrzebowałyby pomocy kogoś kto podgrzeje mu obiad, sprawdzi czy czegoś nie potrzebuje. Pan Leszek mieszka w Centrum (okolice ul. Wielkopolskiej). Czas wolontariatu zależy od możliwości wolontariusza.
  • Pan Zbigniew z zawodu lekarz, poszukuje wolontariusza bądź wolontariuszki do wspólnej gry w szachy. Mieszka w okolicy akademików na alei Bohaterów Warszawy. 

 

Wolontariat na rzecz osób z niepełnosprawnościami: 

  • Marek lubi malować, oglądać filmy, lubi także muzykę klasyczną. Jego mama chciałaby żeby jej syn miał również kontakt z innymi osobami, nie tylko z mamą. Dlatego szukamy kogoś z Prawobrzeża (ponieważ tam mieszka Marek) kto miałby trochę czasu żeby spotkać się z Markiem, porozmawiać, wyjść na spacer czy posłuchać muzyki. Marek jest osobą z niepełnosprawnością intelektualną.
  • Pan Zbigniew z zamiłowania jest muzykiem, ale kształcił się i wykonywał wiele lat zawód mechanika – maszynisty. Obecnie jest na rencie, po amputacji nogi porusza się o kuli. Potrzebuje pomocy i asysty w wyjściu do sklepu, apteki, do protetyka. Mieszka w okolicach Manhattanu. 
  • Filip w każdy czwartek o 8:00 musi wyjechać ze szkoły Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Szczecinie i dotrzeć do Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie na praktyki. A potem o 13:00 wrócić na Jagiellońską. Potrzebujemy przewodnika dla niego tak żeby w przyszłości radził sobie samodzielnie. 
  • Ania dziewczynka z Zespołem Downa poszukuje wolontariusza bądź wolontariuszki. Pomoc w trakcie wybranych lekcji w Szkole Podstawowej nr 67. Kilka dni w tygodniu po 2-3 godziny. Kontakt dość ograniczony jednak wspomaga się Makatonem. Pomoc polega na wskazaniu palcem co należy dalej zrobić czy zachęcać do dalszej pracy. Istnieje też możliwość odbycia praktyk w szkole
  • Pan Czesław jest osobą starszą, która mieszka w okolicach Manhattanu. Potrzebowałbym pomocy wolontariusza w zakupach, sprzątaniu, wyjściu na spacer. 

 

 

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz: biuro@polites.org.pl, zadzwoń: 91 450 11 46, a najlepiej odwiedź Stowarzyszenie POLITES, ul. Dworcowa 19/205 🙂