Barwy Wolontariatu na Pomorzu Zachodnim 2023 r. | Laureaci

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Kategoria grupy wolontariuszy:

I miejsce

Wolontariusze Fundacji YOUkraine
To oni, z uśmiechem na twarzach, otaczają troskliwą opieką dzieci, sprawiając, że codzienność Maluchów przepełniona jest radością i ciepłem. Ich serca są tak szeroko otwarte, jak niebo, które obejmuje Maleńką Krainę – przedszkole dla dzieci z doświadczeniem uchodźczym. Wolontariusze to nie tylko ręce, które sprawnie kierują administracyjnymi sprawami Fundacji, ale także ucho, które wraz z sercem słucha potrzeb i trosk każdego, kto szuka wsparcia.

II miejsce

Młodzieżowi Instruktorzy Wędkarstwa Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Koszalinie
Wolontariusze prowadzą szkółki Ekologiczno-Wędkarskie w Świdwinie Piotr i Katarzyna Klimczakowie, szkółkę „Okonek” w Niedalinie – Damian Krysztofiak, szkółkę „Karpik” w Polanowie – Krzysztof Ciuła i Piotr Idzi. Wolontariusze uczą dzieci wędkarstwa, organizują zawody, zagospodarowują brzegi. A wszystko w myśl zasady „złap i wypuść” – instruktorzy uczą poszanowania wobec otaczającej przyrody.

III miejsce

Szkolne Koło Wolontariatu w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kierzkowie
Pomagają samemu Świętemu Mikołajowi, przygotowując Paczki dla Seniora. Wolontariusze lecą z pomocą i wspierają uczniów w nauce. Ich działania rozkwitają, podobnie jak rośliny, które od ziarenka uprawiali, pielęgnowali by ostatecznie spożytkować je na kiermaszu.

Kategoria wolontariusze indywidualni:

I miejsce

Małgorzata Olczyk

Małgosia należy do grupy ,,Złote serca młodych gniewnych” – wolontariuszy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Polanowie. Pomaga osobom starszym, chorym, niepełnosprawnym z terenu gminy Polanów w noszeniu opału w okresie jesienno-zimowym, porządkach wokół obejść gospodarczych, grabieniu liści, czy odśnieżaniu. Razem z grupą współpracuje z Domem Pomocy Społecznej w Cetuniu, organizuje akcje charytatywne jak np. bieg charytatywny w piżamach dedykowany dzieciom z onkologii, działa na rzecz środowiska i zwierząt. Jest pomysłodawczynią międzypokoleniowego projektu „Przetworaki”, organizatorką wydarzeń integracyjnych dla wychowanków Ośrodka i przyjaciół z Ukrainy. Ma w sobie bardzo dużo zapału, chęci do działania, nakręca pozytywnie innych wolontariuszy i motywuje do jeszcze większej aktywności w życiu zarówno ośrodkowym, jak i wśród lokalnej społeczności. Małgosia działa z radością, odpowiedzialnością i otwartością na innych.

II miejsce

Martyna Konstowicz

Młoda osoba z wieloletnim doświadczeniem w wolontariacie. Z wrażliwością do społecznych tematów i odwagą do podejmowania nowych wyzwań.  Bezpieczeństwo w sieci, wolontariat podczas pandemii, Godzina dla Szczecina i Twojej miejscowości, zbiórki i angażujące akcje jak Ugly Sweater Day to niektóre z działań Martyny realizowane najpierw w Szkole Podstawowej nr 7, a obecnie w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie. Martyna po szkole angażuje się   w wolontariat w Związku Ukraińców, Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie czy w Stowarzyszeniu POLITES, w którym prowadzi edukację rówieśniczą o wolontariacie.

III miejsce

Krystyna Lembowicz

Pani Krystyna jest wolontariuszką Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Połczynie-Zdroju od 1985 r. W ramach współpracy Towarzystwa z Bankiem Żywności przez wiele lat realizowała akcję „Podziel się posiłkiem”.  Dba o to by w sklepach produkty spożywcze się nie marnowały, a by dobra żywność trafiała do potrzebujących mieszkańców gminy. Pani Krystyna z wielkim sercem, zaangażowaniem, pomysłowością działa i włącza w działania kolejne osoby.

Gratulujemy!

Zobacz również