Godzina dla Szczecina

07-10-2019

Godzina dla Szczecina odbędzie się w weekend – 25-27 października. Celem akcji jest realizacja własnych pomysłów na społeczne inicjatywy potrzebne w Szczecinie. Aby wziąć w niej udział, wystarczy wpaść na pomysł fajnej inicjatywy, a następnie ją zrealizować i co ważne – wolontarystycznie. 

Zachęcamy osoby indywidualne i grupy by przeznaczyć umowną Godzinę na działanie, które będzie społecznie pożyteczne, będzie odpowiedzią na potrzeby i problemy danej dzielnicy, co wywoła czyjś uśmiech, a także przyda się mieszkańcom, również tym czworonożnym. Zadaniem uczestników jest zrealizowanie ciekawej i pożytecznej akcji społecznej o dowolnej tematyce. Działanie  należy udokumentować  zdjęciami. Można je zrealizować w piątek, sobotę lub niedzielę o dowolnej porze  i w dowolnym czasie trwania. W minionych latach uczestnicy akcji m.in. sprzątali las, zorganizowali koncert, pomogli w przygotowaniu obiadu dla  osób  bezdomnych,  sadzili  kwiaty, rozdawali  przechodniom  jabłka,  pierniczki  i uśmiechy, zbierali karmę i robili domki dla bezdomnych zwierząt, zachęcali do zdrowego trybu życia, sprzątali cmentarz, zorganizowali spektakl, promowali adopcję zwierząt ze schroniska i wiele, wiele więcej. Istotą jest działanie społeczne, które sami uznacie za przydatne i potrzebne dla najbliższego otoczenia,  okolicy, szkoły, dzielnicy,  miasta. Godzina dla Szczecina to też doskonała okazja, by wypróbować wolontariat.

Co tym razem wymyślą wolontariusze? Możecie zrealizować każdy pomysł, który w dowolny sposób będzie łączył Wasze działanie ze Szczecinem i jego mieszkańcami.

Na zdjęciu musi się znaleźć weekendowe wydanie „Kuriera Szczecińskiego” z 25-27.10.2019, w którym zostanie zamieszczony artykuł o akcji.

HARMONOGRAM WYDARZENIA:

  •  30 października do 12.00 – czekamy na Wasze zdjęcie z opisem. Kilka zdjęć z akcji, w tym jedno z   bieżącym wydaniem Kuriera Szczecińskiego oraz opisem należy przesłać na adres: biuro@polites.org.pl
  •  30  października – Wasze zdjęcie zostanie opublikowane na naszym profilu FB
  •  6 listopada  do godziny 12.00 – można wybierać to działanie, które wyda Wam się najciekawsze. Wyboru można dokonać poprzez głosowanie na wybrane działanie. Maksymalnie można zagłosować na dwa wybrane wydarzenia.
  •   7  listopada 2019 r. do godziny 16.00 – ogłosimy zwycięzców!

Nagrodę publiczności otrzyma akcja z największą ilością głosów -„lajków”. Nagrodę Regionalnego Centrum Wolontariatu otrzyma akcja wybrana przez Komisję Konkursową powołaną przez pracowników Centrum Wolontariatu.

Zwycięzca (organizator wydarzenia) nagrody publiczności oraz zwycięzca nagrdy Regionalnego Centrum Wolontariatu otrzymują możliwość wyboru nagród o  wartości 400 złotych brutto.

Znajdzcie czas i przeznaczcie Godzinę dla Szczecina! 

Zdjęcie z opisem z Waszych działań wysyłacie na adres biuro@polites.org.pl. Jeśli chcecie wiedzieć więcej dzwońcie: Regionalne Centrum Wolontariatu  91 450 11 46

Regulamin dostępny jest  TUTAJ.

WAŻNE! Przesłanie zdjęć/filmików z akcji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody bez zobowiązań i kompensaty dla uczestnika Akcji, do publikacji, pokazywania i wykorzystywania w zależności od wyboru zdjęć, wizerunku, portretu, głosu we wszystkich materiałach filmowych, zdjęciowych i reportażach związanych z prowadzoną działalnością oraz na publikowanie jego wizerunku w celu promowania działalności Stowarzyszenia POLITES z siedzibą w Szczecinie przy ulicy Dworcowej 19/205. Oświadczenie jest bezterminowe i zgodne z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jak również zgodne z Kodeksem Rodzinnym i Kodeksem Cywilnym art. 23 i 24.