Konferencja: We are Europeans, why should we care?

W związku ze zbliżającymi się wyborami europejskimi 2024, realizujemy projekt pn. Vote4EUth, którego celem jest wzbudzenie zainteresowania młodych ludzi w Unii Europejskiej i podniesienie świadomości na temat znaczenia głosowania.

Zapraszamy do udziału w konferencji na temat miejsca, w którym żyjemy my, nasi rodzice i będą żyły nasze dzieci – Unii Europejskiej. Unia daje nam wiele rzeczy, których w codziennym biegu nawet nie zauważamy. Konferencja będzie prowadzona w języku angielskim. 

Chcielibyśmy porozmawiać o wpływie wspólnej europejskiej rodziny na nasze życie, kulturę, światopogląd i naszą w niej rolę.

Zapraszamy na konferencję pn. “We are Europeans, why should we care?”, podczas której możecie zadawać pytania zaproszonym ekspertom w sprawach dotyczących Unii Europejskiej i rozszerzyć swoja wiedzę w tym temacie.

Konferencja odbędzie się  8 maja o godz. 13:30 na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego, przy ul. Krakowskiej 71-79 w sali 155.

Lista prelegentów:

  • dr hab. Pierre-Frédéric Weber, prof. US
  • Pani Katarzyna Henschke-Ozga, Konsultant w EUROPE Direct Szczecin
  • Filippo Del Noce, lokalny wolontariusz w Stowarzyszeniu POLITES
  • Ms Sofia Galaida, chairwoman of the Foreign Affairs Committee of Youth Parliament of the West Pomeranian Voivodeship

Moderator spotkania i pomysłodawca wydarzenia – Vincent Claeys, Wolontariusz Europejski Europejskiego Korpusu Solidarności w Stowarzyszeniu POLITES. 

Działanie jest finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Europejski Korpus Solidarności.

Działanie jest realizowane we współpracy z Uniwersytetem Szczecińskim.

Zobacz również