Szybka Randka z Wolontariatem w temacie niepełnosprawności.

07-05-2021

Zapraszamy na Szybką Randkę z Wolontariatem w temacie niepełnosprawności. Ta randka będzie się różnić od naszych tradycyjnych szybkich randek, kiedy to zainteresowani gromadnie spotykali się z wolontariuszami działającymi w różnych obszarach. Na najbliższym spotkaniu online będziecie mogli na czacie zadać pytania naszym gościom i gościni, poznać na czym polega ten konkretny wolontariat i przekonać się czy to jest “to coś” czego szukacie.
Tematem spotkania będzie wolontariat dla osób z niepełnosprawnościami; przedstawimy to jak można się zaangażować i w co – a tu jest ciekawie, różnorodnie i daleko od stereotypów.
Spotykamy się online w środę 12 maja na fanpage’u Stowarzyszenia POLITES. Zobaczcie, kogo możecie poznać bliżej:

– Katarzyna Świtalska – Fundacja Szansa dla Niewidomych w Szczecinie, która aktualnie poszukuje wolontariuszy do współpracy podczas konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND Szczecin w czerwcu br.

– Arkadiusz Skrzypiński – Klub Sportowy Inwalidów START @KSI Start Szczecin, jest zaangażowany także w działalność Sklep charytatywny Sue Ryder Szczecin, do którego zaprasza wolontariuszy.

-Jerzy Grzegorek- doktor nauk społecznych – pedagog, tancerz i choreolog, który prowadzi projekt Teatr Ruchu Umownie Ewidentnego – inkluzja i animacja kultury tanecznej osób (nie?) pełnosprawnych Teatr Ruchu Umownie Ewidentnego.

-Damian Kruczkowski – Stowarzyszenie POLITES i Polski Związek Osób Niewidomych w Szczecinie, asystent osób z niepełnosprawnościami, inicjator w Szczecinie Klubu Filmowego Osób Niewidomych. Damian zaprasza ochotników, bo jest co robić w temacie.

Spotkanie poprowadzi Kalina Kukiełko-Rogozińska – doktor kulturoznawstwa, magister socjologii;, adiunkt w Instytucie Socjologii US.

Zapraszamy serdecznie do bycia razem z nami tego późnego popołudnia, wsłuchania się w to jaki jest wolontariat na rzecz osób z niepełnosprawnościami, zadawania pytań i przekonania czy jest to “to coś” dla Ciebie.

Centrum Wolontariatu jest współfinansowane przez Miasto Szczecin.