Wrześniowe propozycje warsztatowe dla wolontariuszy

23-08-2018

Zapraszamy zarówno tych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z wolontariatem jak i wolontariuszy, którzy chcą usystematyzować swoją wiedzę na warsztaty:

  • Wolontariat w pierwszych krokach – 17 września (poniedziałek) godz. 17:00 – 19:00, warsztat poprowadzi Kasia Michałek 

Podczas warsztatu poznasz odpowiedź na pytania: Co oznacza być wolontariuszem? Kto może nim zostać? Jakie prawa i obowiązki mają wolontariusze? Jakie są możliwości pracy wolontariackiej? Warsztat będzie okazją do rozwiania wątpliwości, rozmowy o oczekiwaniach i poznania korzyści jakie może mieć wolontariusz.

  • Metody wychowawcze – Jak mądrze i dobrze wspierać dziecko? – 24 września (poniedziałek), godz. 17:00-19:00, warsztat poprowadzi Maja Wencierska 

Warsztat skierowany jest do osób, które myślą o wolontariacie na rzecz dzieci lub mają już doświadczenia w wolontariacie  z dziećmi – spędzają z nimi czas, pomagają w pokonaniu trudości szkolnych, wspierają w problemach. Podczas warsztatów obalone zostaną mity i stereotypy związane z wychowaniem dzieci. W duchu dialogu empatycznego, Porozumienia bez Przemocy oraz technik zaczerpniętych z Terapii Akceptacji i Zaangażowania uczestnicy dowiedzą się, jak sprawić by opieka nad dziećmi były satysfakcjonującą, życiową przygodą. Aby dzieciństwo było okresem kształtowania spełnionej i szczęśliwej dorosłości w przyszłości.

 

Aby zgłosić swój udział w warsztatach wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

Warsztaty odbędą się w siedzibie Stowarzyszenia POLITES (ul. Dworcowa 19 pok. 205).