Zapisz się do Akademii Samorządowej

16-07-2019

Jesteś we władzach lokalnych? Zapisz się do Akademii Samorządowej

Już w wrześniu rusza Akademia Samorządowa – roczny program doskonalenia kompetencji z zakresu administracji publicznej i współpracy z mieszkańcami, skierowany do osób, które są we władzach na szczeblu lokalnym. Zapisy do Akademii trwają do końca lipca.

Uczestnikami Akademii mogą być radni, wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast. Nie ma znaczenia region, w którym pracują – program jest ogólnopolski. W ramach Akademii zdobędą wiedzę, narzędzia, materiały, wsparcie eksperckie, najnowsze informacje o zmianach w prawie samorządowym, ekspertyzy, dobre praktyki z zakresu pracy samorządowca i współpracy z mieszkańcami.

Uczestnicy będą pogłębiać kompetencje pod opieką koordynatorów i ekspertów programu, ale też uczyć się wzajemnie od siebie, dzielić doświadczeniami. W trakcie trwania programu będziemy się odwiedzać, sieciować, szkolić – nie tylko Was – właściwie całe gminy: urzędników i urzędniczki, radnych i radne, sołtysów i sołtyski, nauczycieli i nauczycielki oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców.

Spotkania lokalne i bezpośredni kontakt (również on-line) z uczestnikami dadzą im możliwość uzyskiwania wsparcia w doraźnych potrzebach oraz komfort, że wiedzą, do kogo zwrócić się o pomoc.

Akademia rusza we wrześniu 2019 i potrwa do czerwca 2020 – zakończy się podczas Gali Super Samorząd akcji Masz Głos. Udział w programie jest bezpłatny, ale oczekujemy zaangażowania, udziału w grupach dyskusyjnych, dzielenia się dobrymi praktykami, udziału w szkoleniach stacjonarnych i online.

Aby zgłosić się do programu, trzeba wypełnić formularz pod linkiem:

http://bit.ly/Akademia_Samorzadowa

Po tym odbędzie się jeszcze rozmowa telefoniczna lub internetowa z organizatorem, kwalifikująca do programu.

Organizatorami Akademii Samorządowej są Fundacja Stefana Batorego wraz z zespołem ekspertów i ekspertek oraz Stowarzyszenie POLITES, które wspólnie z innymi organizacjami społecznymi od lat realizują program Masz Głos. Mamy wieloletnie doświadczenie we wspieraniu aktywności lokalnej i tutoringu działań, które zmierzają do budowania współpracy między społecznością lokalną a władzami samorządowymi. Koordynatorami Akademii Samorządowej są Szymon Osowski i Anna Graczyk ze Stowarzyszenia POLITES.

Program Akademii Samorządowej